Підгодівля та допомога диким тваринам взимку!

Зима – сувора пора року для диких тварин. Багато джерел їжі вже вичерпалися або були засипані снігом. На щастя, ми можемо їм допомогти. Люди, які взимку хочуть підгодувати диких тварин, роблять основну помилку – думають, що тварини їдять все підряд. Насправді, за зауваженням єгерів, козуль найкраще підгодовувати сіном, а кабанів – картоплею. Правда, кабани більш витривалі, тому можуть краще про себе подбати, ніж козулі. Саме козулі взимку потребують допомоги.

Козулі люблять травичку і відкопують її з-під снігу, але коли снігу багато, їм це робити складніше. Якщо хочете їм допомогти, то потрібно дати сіна, але не прілого. Люди часто допускають таку помилку – залишають всякі недоїдки, думаючи, що тварини їх їстимуть  Пропорції їжі треба коригувати відповідно до ситуації. Якщо бачите, що місце вдале, і тварини з’їдають принесений корм, то можна принести його більше, тварини немаленькі, тому повинні з’їдати хоча б кілька сотень грамів сіна на добу“. Тому єгері регулярно перевіряють кількість кормів у годівницях та при потребі досипають харчі. У суспільстві час від часу піднімають питання, чи варто годувати птахів і диких тварин взимку. Лісівники та єгері кажуть, що тварин годувати все-таки варто: люди отримують від цього емоційне задоволення, оскільки ніхто не робить те, що йому не до душі. Диким тваринам легше перенести зиму, якщо в лісі є годівниця, в яку постійно приносять корм, якщо людина почала годувати тварин, то потрібно робити це постійно, до весни, інакше тварині можна нанести шкоду. Тому, що у тварин виробляється певний інстинкт – воно знає, що прийшовши до годівниці, знайде там корм. Якщо корму не знайде, буде його чекати. Якщо людина не принесе харчі, то тварина втратить можливість знайти їх десь ще.

Тому заготівля та викладка кормів у спеціально обладнаних місцях проводиться в усіх лісогосподарських підприємствах. Піклування людей допомагає тваринам перезимувати і збільшити своє поголів’я. Звичайно, можна сказати, що допомога тваринам – це клопіт великих організацій або ж урядів. Проте узимку всі можуть без значних витрат сприяти порятунку тварин. їжа, вода і притулок взимку важливі для всіх живих істот. Знищення живоплотів, лісів, осушення боліт і ставків, „окультурення” ландшафту ускладнюють виживання звірів і птахів у зимовий період. Тому тварини охоче шукають поживу та укриття в садках. У надто суворі зими підгодовування птахів, цілком ймовірно, що дає їм шанс на виживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *