В мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп» провели облік мисливських тварин

Облік мисливської фауни в угіддях (таксація) – комплекс заходів, направлених на визначення кількості диких тварин та птиці на певній території мисливських угідь. Він проводиться з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь. Даний захід обов’язково проводиться мисливськими господарствами, користувачами мисливських угідь щорічно, після закінчення мисливського сезону, відповідно до статті 30 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання».

Фіксують чисельність диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин за допомогою багатьох методів, зокрема, методу шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі. Найкращим помічником для підрахунку тварин є сніг, адже за слідами тварин можна дізнатися чимало інформації.

Щороку після завершення сезону полювання в мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп» державна лісова охорона та єгерська служба проводять облік диких тварин і на його підставі визначають норми відстрілу на наступний мисливський сезон, ухвалюють рішення про часткову чи повну заборону полювання на певний вид дичини. Метою обліку є виявлення чисельності та територіального розміщення тварин. За одиницю обліку вважають одну тварину, яка перебуває в зоні проведення обліку, або ту ж саму тварину на маршруті, лігво, слід тварини, перетнутий обліковим маршрутом. Таксація – робота не з легких, адже потрібно максимально точно визначити кількість тварин у лісовому масиві.

Територія мисливських угідь ДП «Голованівський лісгосп» становить 6,9 тис. га. На виконання вимог статей 6-1, 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» в період з 20 по 27 січня на території мисливських угідь ДП «Голованівський лісгосп» було проведено плановий облік мисливських тварин. Облік мисливських тварин в даних угіддях проводили шляхом спостережень та методом шумового прогону. Такі методи дали змогу більш точно визначити чисельність мисливських тварин та місця їх перебування на території господарства.

Результати цьогорічного обліку показали, що чисельність диких тварин у мисливських угіддях становить: 160 оленів, 172 козулі, 20 лисиць, 24 куниці, 104 зайців. Чисельність основних видів мисливських тварин в угіддях є каталізатором стану ведення мисливського господарства на даній території, а також його невиснажливого використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *