Українські лісівники готують зміну

З метою підвищення екологічного виховання в соціально активної молоді та залучення підлітків в діяльність щодо раціонального використання й відновлення лісових ресурсів в Україні діє рух учнівських лісництв. На даний час в Україні здійснюють свою діяльність 532 учнівських лісництва, членами яких є понад 17 тис учнів. Учнівське лісництво – об’єднання учнівської молоді, яке діє в загальноосвітньому або позашкільному навчальному закладі з метою здобуття нею знань, умінь і навичок у галузі лісівництва. Основними завданнями діяльності учнівських лісництв є:

  • учнівською молоддю теорією та практикою ведення лісового господарства;
  • сприяння професійному самовизначенню молоді;
  • залучення молоді до ефективного використання та відтворення лісових ресурсів;
  • екологічне виховання дітей та молоді;

Свою теоретичну роботу члени лісництва поєднують із практичною діяльністю. Державні лісогосподарські підприємства надають можливість вихованцям учнівських лісництв проводити практичні навчання безпосередньо в лісі, лісових розсадниках, теплицях, вивчити весь комплекс лісогосподарських робіт. Учні лісництв здійснюють догляд за лісовими культурами, збирають лісове насіння, висаджують дерева, заготовляють лікарську сировину, очищають береги річок та лісові масиви від сміття, допомагають лісовим звірам, виготовляють та розвішують годівниці та шпаківні. А ще беруть активну участь в конкурсах на краще учнівське лісництво та “Молодь в лісах Європи”, із напрямків роботи учнівського лісництва є пропагандистська та роз’яснювальна робота серед населення, одним з елементів якої є виступи з лекціями серед школярів та дорослих. В кожному учнівському лісництві діє рада учнівського лісництва, членами якої є учні, вчителі й спеціалісти лісового господарства. Багато хто з вихованців учнівського лісництва планує в майбутньому пов’язати своє життя з лісовою галуззю. За підсумками 2020 року підвідомчими лісогосподарськими підприємствами для учнів лісництв було організовано 314 семінарів та конференцій, 1188 лекцій, 155 конкурсів, 362 акції.

Учнями разом із їх старшими колегами створено лісових насаджень на площі 586 га, проведено догляд за лісовими культурами на площі 463 га, розміщено 10686 шпаківень та годівничок для птахів, заготовлено 16140 кг жолудів та насіння лісових порід, розселено та огороджено 1542 мурашника. Крім того вихованці учнівських лісництв активно допомагають в очищенні лісових масивів, берегів річок та водойм від сміття, приймають участь в збереженні та охороні червонокнижних рослин.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *