Заготівля лісового насіння!!!

Одним із найкращих багатств, якими наділена наша держава являється ліс. Лісове господарство в нашій країні є самостійною галуззю суспільного виробництва, яка займається вивченням, обліком, вирощуванням лісів, охороняє їх від пожеж, шкідників і хвороб, регулює користування лісом з метою задоволення потреб народного господарства. Одночасно з вирубуванням проводиться відновлення лісів, закладання лісових масивів.

Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень. Високий рівень лісового насінництва забезпечується організацією насінного контролю, який передбачає систему заходів зі спостереження за якістю насіння, дотримання технологій переробки лісонасінної сировини, зберігання та підготовка насіння до висівання.

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо – основних лісоутворюючих порід, в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім.

План по заготівлі насіння у ДП «Голованівський лісгосп» перевиконано на 124,5%. В 2020 році заготовлено 6639,1 кг. лісового насіння, в тому числі жолудя дуба звичайного 6306 кг. Найбільше насіння найвищого класу якості заготовлено Голочанським лісництвом – 2060 кг., в т.ч дуба звичайного – 2056 кг. та липи серцелистої – 4 кг. Посівні якості насіння високі та складають: 99,8% – І класу якості, 0,01% – ІІ класу якості, і 0,19% – ІІІ класу якості. Все заготовлене насіння пройшло перевірку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *