Увага! Розпочинається сезон тиші у природі!

Згідно із Законом України від 09 квітня 2015 року № 322-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу” встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 01 квітня до 15 червня, забороняється проведення суспільних робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (проведення вибухових робіт, запуск феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах). У зв’язку з цим, звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання вимог частини п’ятої статті 39 Закону України “Про тваринний світ” підприємствами, установами, організаціями та громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає чи може вплинути на стан тваринного світу.

Сезон тиші – захід, який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. Тиші в цей період треба дотримуватись, щоб якнайменше турбувати тварин, не заважати їм піклуватись про свою малечу. Присутність людей у місцях, де живуть дикі тварини, створює так званий «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності. Птахи, якщо їх наполохати, змушені злітати з гнізда.

Два з половиною місяці тиші – це людська данина природі. Перебуваючи в лісі чи інших еко­системах, варто пам’ятати, що людина відповідальна за своїх братів менших. Порушники цих правил нестимуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність. Зберігаймо довкілля, охороняймо природу та не турбуймо диких тварин у період їхнього розмноження! За порушення вимог загрожує адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *