Бережіть ліс, приберіть сміття!

Проблема глобального засмічення нашої планети з кожним днем стає все більш актуальною. Через недбальство та байдужість людей страждають ліси, вся природа в цілому. Хто пам’ятає наші ліси, узлісся, галявини, де так зручно відпочити з дітьми, лісосмуги ще у недалекому минулому, років 30 тому? Тоді просто не існувало проблеми засміченості лісових та житлових масивів, бо не виробляли стільки продуктів харчування у пластиковій упаковці.29

Сьогодні ж це проблема, на фоні практично відсутнього сортування та переробки сміття і низької природоохоронної свідомості громадян кількість сміття постійно збільшується. Щороку українці створюють приблизно 11 млн. т твердих побутових відходів, лише 4% сортується і переробляється, більше 93% — опиняється на сміттєзвалищах.

Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів найчастіше утворюють у ярах, балках, кар’єрах. Відбувається забруднення повітря і води, звалища часто підпалюють, у результаті чого у повітря виділяється багато шкідливих хімічних сполук, у тому числі токсичні речовини (солі заліза, свинцю, цинку, ртуть та пестициди, розчини та фарбники). Крім того, підпал стихійних сміттєзвалищ загрожує виникненню лісових пожеж. Сміття неорганічного походження – це вбивча шкода для диких тварин.

ДП «Голованівський лісгосп» закликає населення берегти природу. Пам’ятаймо, що ми – гості на цій планеті. Також нагадуємо, що відповідно до ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!

Шановні громадяни, не засмічуйте ліси! Цінуйте працю лісівників, які всіляко сприяють організації вашого приємного відпочинку у лісі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *