Навесні чимало українців проводить час на природі – у лісі, біля річки чи на галявині – ми нагадуємо, що наразі у країні діє “Сезон тиші”, який триватиме до 15 червня. Важливо пам’ятати, що у диких тварин це період розмноження та догляду за новонародженим потомством, тому важливо не заважати їм. Ми підготували ключові рекомендації, яких слід дотримуватися на природі з 1 квітня.
- Розводьте багаття виключно у відведених для цього місцях. Відкритий вогонь спричиняє трав’яні та лісові пожежі.
- Поводьте себе тихо. Спостерігайте природу, фотографуйте її, вивчайте нове, але у максимальній тиші. Відмовтеся від автомобіля та гучної музики – це створює стрес для тварин.
- Уникайте захаращених ділянок лісу. Там знаходиться чимало гнізд, зокрема, тих птахів, які будують їх на землі.
- Ходіть стежками. Не заходьте далеко в ліс.
- Не чіпайте тварин і особливо дитинчат. Навіть якщо вам здається, що малеча загубилась або випала з гнізда, – облиште її. У більшості випадків батьки тварини поруч. Якщо ви побачили дитинча хижака, наприклад, ведмедя або вовка, негайно повертайте назад.
- Залишайте первоцвіти та інші квіти у дикій природі. Наприклад, чимало рослин, що ростуть у дикій природі, включені до Червоної книги України, зокрема підсніжники, черемша, лілія лісова та всі види орхідей.
Натомість ви можете:
- Прогулятись стежками, насолодитись природою, спостерігаючи її пробудження.
- Зробити фотографії дикої природи та поділитися фото-знахідками у соцмережах чи на сайтах натуралістів, зокрема www.inaturalist.org та використати мобільний додаток Seek для визначення видів.
- Прихопити додатковий пакет для сміття та гумові рукавички, аби прибрати сміття, яке помітите.