Обережно – кліщі!!!

З весняним сонцем пробуджується не тільки рослинний світ, але й, на жаль, кліщі. В Україні найбільше кліщів у листяних і хвойних лісах, чагарниках, галявинах і луках, густо порослих високою травою. Чимало цих комах і на берегах річок і сонячних схилах гір. Сезон їхньої активності триває з весни по листопад, але квітень-травень та серпень-вересень пікові, найнебезпечніші для людини періоди. Щороку в Україні до лікарів через укуси кліщів звертаються понад 20 тисяч людей.

Самі по собі кліщі не є небезпечними, але вони — переносники кліщового енцефаліту. Ця хвороба може привести до ускладнень, інвалідності та навіть становити смертельну загрозу. Хвороба Лайма – інфекційне захворювання, яке переносять кліщі. Ви можете заразитися, якщо вас укусить кліщ, який є носієм хвороби Лайма. Найчастіше люди, укушені кліщем, не хворіють. Однак все ж важливо звернутися до лікаря, особливо якщо ви не можете витягти кліща самостійно

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Якщо ви помітили кліща на своєму тілі, зверніться по медичну допомогу. Якщо ж такої можливості немає, видалити комаху потрібно самотужки. Для цього огорніть пальці марлевою серветкою, захопіть кліща якомога ближче до тіла і, розхитуючи, витягніть його разом із хоботком. Можна скористатися також пінцетом чи петлею, виготовленою з нитки. Місце, де був кліщ, слід негайно обробити антисептиком, а руки ретельно помити з милом. Якщо є можливість, кліща помістіть на вологу серветку у чисту банку чи пробірку і передайте до лабораторії для аналізу на наявність збудника бореліозу. У будь-якому випадку після видалення кліща зверніться до лікаря.

Кращий спосіб – захищатися від кліщів. Закривайте якнайбільшу частину тіла одягом, коли перебуваєте на природі. Носіть капелюх, одяг з довгими рукавами, заправляйте штани в шкарпетки. Пам’ятайте, що кліщів легше помітити на світлому одязі. Використовуйте спрей від кліщів. Ви можете наносити його як на шкіру, так і на одяг. Також обстежте своїх домашніх тварин на предмет кліщів. Собака або кішка не можуть заразити вас на хворобу Лайма, але можуть занести в будинок заражених кліщів, які, в свою чергу, можуть вкусити вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *