Будьте людьми – ставтеся з повагою до природи!

Ще до настання весни на лісогосподарських держпідприємствах розпочинаються щорічні лісогосподарські заходи, у тому числі і з упорядкування лісових ділянок. Скажімо, ті ж рубки (санітарні, формування насаджень та інші) переважно проводяться в осінньо-зимовий сезон, до початку пожежонебезпечного періоду, а також до початку вегетації у рослин та появи молодняку у тварин і птахів (до настання «сезону тиші»). А, звісно, до цього періоду лісівники мають встигнути вивезти з лісосік деревину, прибрати порубкові рештки. Як відомо, «сезон тиші» у лісах України триває з 1 квітня до 15 червня. Згідно з чинним законодавством у цей період заборонено проведення саме санітарних рубок лісу, а ще не дозволяються стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспорті.

Тож лісівники мають вчасно провести заплановані роботи, аби в майбутньому не нашкодити природі: щоб і ліси вціліли від можливих пожеж, і фауна примножувалася в екосистемах. У цьому контексті варто зазначити, що останнім часом до проблем лісу прикута велика увага громадськості, і причини на це різні: хтось десь щось незаконно рубає, тут і там спалахують у зелених масивах пожежі, захаращуються побутовим сміттям лісосмуги та інші лісові ділянки. І стріли гніву в першу чергу летять у бік лісівників. Безперечно, за стан переважної частини лісових масивів України відповідають працівники державних лісогосподарських підприємств. Вони мають охороняти, зберігати та примножувати ліси, тваринний і рослинний світ дикої природи. На жаль, частішають випадки вирубування дерев у полезахисних смугах та в лісах. Через необережне поводження з вогнем відпочивальників  та залишання після себе сміття виникають пожежі і в лісах, і на інших територіях.

Тому, ДП «Голованівський лісгосп» закликає громадян шанобливо ставитися до природи, та пам’ятати що ви можете нанести непоправної шкоди навколишньому середовищу, не забувайте про застереження з відомої красномовної фрази: з одного дерева можна виготовити не одну тисячу сірників, та лише ОДИН сірник здатен знищити кілька тисяч дерев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *