Чисто там, де не смітять!

Лісівникам дедалі важче стає боротися з проблемо забруднення лісів сміттям. Працівники ДП «Голованівський лісгосп» неодноразово зверталися до громадськості з попередженнями про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, закликами не завдавати йому шкоди – це відомо кожному. Але не лише на місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках видно сліди варварства і неохайності: папір, пляшки, поліетилен, пластик, консервні банки, гори побутового та виробничого сміття. Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку громадян у лісі.

Для того, щоб уникнути таких краєвидів сміття, лісівники встановлюють у лісах аншлаги, банери на різні теми «Не смітити», «Не палити» та інші. Вздовж автодоріг, у різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття. Створення у лісових масивах мережі таких пунктів є одним з важливих заходів, спрямованих на охорону та захист лісу. Проте сміття не стає менше.

Засмічення лісів відходами – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нанесення шкоди навколишньому середовищу карається законом. Проте фактично ця система штрафів існує лише на папері. Дуже рідко можна спіймати порушника на місці «злочину», а також довести що адміністративне правопорушення скоїв саме він. Причому завозять сміття на авто, а потім швидко його скидають і втікають. Лісівникам складно відстежувати такі прикрі випадки. Тож найчастіше так і виходить: сміття в лісі – виникають запитання до лісівників. Але ж лісівники – не єдині землекористувачі й не мають відповідати за всі сміттєзвалища в лісах чи зелених насадженнях. Ніхто не звільняв сільські та селищну ради від обов’язку тримати в належному стані підпорядковані їм території поза межами населених пунктів. Те ж саме стосується і Служби автомобільних доріг, яка, згідно чинного законодавства, повинна стежити за порядком вздовж автомобільних доріг, узбіч (залежно від категорійності, дорожники повинні прибирати територію до 11-ти метрів від осьової лінії дороги).

Колектив ДП «Голованівське лісове господарство»» закликає громадян бути чемними та культурними, не смітити в лісі, прибирати за собою після відпочинку, бо чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Але ефективнішою була б зміна ставлення людей до природи. Потрібно, щоб кожна людина розуміла свою відповідальність і знала, якої непоправної шкоди природі може завдати забруднення довкілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *