З Днем Вишиванки!

Цьогоріч відзначатиметься ювілейний 15-й Всесвітній день вишиванки. Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.

День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно. Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

Ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки присвячено українській традиційній музиці та екологічним питанням, зокрема, проблемі вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком. Люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в вишитому одязі закодовано багато символів сили, добра та краси.

Голованівські лісівники також долучилися до свята Вишиванки, яке нинішнього року відзначається 20 травня. Всесвітній день вишиванки, міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Саме тому всі бажаючі працівники Голованівського лісгоспу одягнули вишиванку на роботу.

З Днем вишиванки Україно

Одягайте вишиванку – долі беріг.

Красу і гордість української родини.

В ній шепіт жита й батьківський поріг.

Вона душа квітуча України…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *