12 видів укусів різних комах

У літню пору, коли люди сім’ями виїжджають на відпочинок за місто, на дачі або пікніки біля озера, зростає ризик отримати небажані укуси від різних комах. Деякі проходять швидко, а з особливо важкими укусами потрібно негайно звертатися до медиків. Пропонуємо прочитати про 12 найбільш поширених укусах, які ви можете відчути на собі, перебуваючи на прогулянці в місті або за кордоном в екзотичному відпустці.

12 видів укусів різних комах:

 • Кліщ.

Найбільш небезпечний для людини лісової кліщ, так як він є переносником небезпечних захворювань. Ротовий апарат паразита влаштований таким чином, що дає можливість глибоко і міцно присмоктатися до шкіри. При цьому людина не буде відчувати болю і може виявити на своєму тілі кліща навіть через кілька днів. Може вийти, що кліщ вас вкусив і відвалився. Тоді в місці укусу буде червона пляма окружністю в кілька сантиметрів, а в центрі – чорна або червона точка. В такому випадку слід терміново звернутися до лікаря.

 • Комар.

Візуально укуси комарів виглядають на шкірі як рожеві папули, що мають контури кола, краплі. Якщо місце укусу розчісувати, воно стане червоного кольору, тому що слина комара потрапить в навколишні тканини, що посилить реакцію. Бувають випадки, коли на місці укусу проявляється алергічна реакція з набряком.

 • Оса.

Укус оси дуже болючий. У його місці відчувається печіння, воно розпухає і стає червоного кольору. Іноді укус оси викликає головний біль, високу температуру і висипи по тілу.

 • Бджола.

Ужалиливши, бджола вмирає. Це відбувається тому, що разом з жалом вона залишає свій травний тракт. Тому укус бджоли розпізнати досить просто. Слід терміново видалити жало, щоб отрута не потрапила в кровотік. Бджолиний укус стоїть на другому місці серед причин анафілаксії. Якщо у вас виникла задишка, знизився тиск, порушилося дихання – викличте швидку допомогу.

 • Шершень.

Комаха проколює шкіру як бджола, однак, жало не залишає в рані. Місце укусу розпухає, червоніє, з’являється гострий біль. Серед симптомів укусу шершня: прискорений пульс, нудота, блювота, холодні кінцівки, синюватий відтінок губ, вух і шиї. Не виключена втрата свідомості. Маленькі діти і дорослі з ослабленим імунітетом дуже болісно переносять укус шершня. При появі відповідних симптомів слід терміново звернутися до лікаря.

 • Блоха.

Укуси цих комах найчастіше спостерігаються на ногах. Блоха може кусати неодноразово. Укуси мають вигляд маленьких червоних крапочок. Якщо їх розчісувати, вони довго заживають, і на місці укусів довго залишаються темні плями.

 • Мурахи.

При укусі комаха виділяє токсин, який викликає алергічну реакцію. Постраждалі місця візуально схожі на укуси бліх, але жало мурашки призводить до блискавичного гострого болю. Необхідно запобігти інфікуванню ранки і заспокоїти сверблячу шкіру.

 • Воші.

Найчастіше комахи живуть на голові, але існують види, що розташовуються на інших волосистих частинах тіла. Укус викликає сильне свербіння і залишає маленьку червону крапку.

 • Гедзь.

Укус залишає помітну позначку з набряком навколо неї. У місці набряку виникає гаряче відчуття. Укус викликає свербіж, запаморочення, не виключено інфікування.

 • Клоп.

Укуси масові, щільно знаходяться один біля одного і згруповані. Постільні клопи кусають як би по одній лінії. Число укусів одного клопа – від 3 до 5 проколів шкіри з почервонінням через проміжки в 2-4 сантиметри.

 • Муха.

Укус залишає червону пляму і незвичайно болючий. Комаха може переносити захворювання під назвою лихоманка кролика. Симптоми: виразки на шкірі, лихоманка, головний біль.

 • Павук.

Мешкає тільки в певних областях. Його укус можна відчути лише через 6 годин, коли виникає біль.

Будьте здорові. Насолоджуйтесь  літом, сонечком, теплом, свіжими овочами та фруктами, водичкою, приємним спілкуванням в родинному колі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *