Юрій Болоховець: Реалізація деревини через електронні торги збільшила дохід на 2 млрд грн

Питання забезпечення прозорого ринку деревини з метою унеможливлення корупції та зловживань при продажі деревини стоїть на порядку денному вже декілька років поспіль. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець під час звітування за 100 днів на посаді перед екологічним комітетом.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровані два законопроекти з метою унормування ринку деревини. У 2021 році Держлісагентством, не чекаючи схвалення закону, запроваджені кроки по застосуванню відкритих ринкових інструментів, а саме 100% аукціонних торгів. Завдяки постійному моніторингу виконання протокольних рішень колегії, підприємствам галузі  вдалося суттєво збільшити обсяг реалізації у 2021 році.

“Головне, що за рахунок запроваджених заходів забезпечено рівний доступ до ресурсу та створення конкурентних цін, а реалізація зросла на 2 млрд грн (приріст склав 36%)”, – сказав Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

При цьому, обсяги заготівлі та реалізації деревини залишилися на рівні аналогічного періоду минулого року. Крім того, Держлісагентством вперше реалізовано пілотний проект щодо продажу на аукціонах продукції переробки державних лісогосподарських підприємств.

Джерело: Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *