“Чому не можна руйнувати мурашники”

Чому не можна руйнувати мурашники, перш за все, колонії цих комах – абсолютно необхідна частина лісової фауни, вони виконують безліч екологічних функцій. Недарма мурах прозвали санітарами лісу. Мурахи всеїдні – це універсальні хижаки. Активно поїдаючи личинок шкідливих комах – жуків, метеликів, гусені – вони беруть участь в регулюванні їх кількості та збереженні лісу.

За сезон один великий мурашник лісових мурах знищує від 100 тис. до 1 млн. комах. Поїдаючи насіння рослин, мурахи сприяють їх поширенню – адже не всю здобич їм вдається дотягнути до мурашника. Мурахи іноді виступають в ролі запилювачів квітів, так як люблять поласувати і нектаром. Мурахи сприяють підвищенню родючості грунту. Вони перемішують її, насичують киснем (аерують) і розпушують на глибину 50-70 см, збагачують органічними речовинами, азотом, фосфором, магнієм і калієм. Тому мурашники рудих лісових мурах грають роль “фабрики родючості”: трави, чагарники і навіть дерева, що ростуть поблизу мурашника, пишно розростаються. Рослинність навколо мурашників відрізняється інтенсивним зростанням і яскравою зеленою забарвленням.

ДП «Голованівське лісове господарство» завжди закликає до бережного ставлення до лісових мурах та їх домівок. Щоб уберегти мурашники від руйнування, працівники лісового господарства огороджують їх жердинами, при цьому стовпчики для огорожі забивають на відстані не ближче 0,5 м від краю мурашника. Це так званий біологічний метод боротьби – найефективніший і найдешевший спосіб. За його допомогою можна відновити рівновагу в лісах, значно підвищити їх стійкість. Використання мурашок в боротьбі з шкідниками лісу – важливий профілактичний захід в загальній системі лісозахисту, його необхідно поєднувати з іншими заходами, направленими на підвищення стійкості лісонасаджень. Шановні громадяни, при візиті до лісу, не забувайте про мурашники, бережіть їх та не розорюйте. Пам’ятайте що лісові мурахи – запорука здорового лісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *