Держлісагентство спільно з громадами напрацьовує варіанти отримання земель під залісення

Перший заступник Голови Віталій Пунь взяв участь у XVІ Українському муніципальному форумі, організаторами якого виступила Асоціація міст України. Державне агентство лісових ресурсів виступає ініціатором налагодження співпраці з територіальними громадами в рамках реалізації програми Президента України “Зелена країна”. Мова йде про висадження 1 млрд дерев за 3 роки та збільшення площі лісів на 1 млн га за 10 років.

Юрій Болоховець: Це дуже амбітне, але цілком реальне завдання. Його можливо виконати, якщо ми підійдемо до нього комплексно. Зараз активно напрацьовуються варіанти отримання нових земель під залісення.

Vitaliy Pun : Один із шляхів – отримати землі, які непридатні для ведення сільського господарства, у територіальних громад. Або розробити механізми створення державними чи комунальними лісогосподарськими підприємствами нових лісів на таких ділянках на умовах відповідних договорів з громадами (земельні ділянки залишаються громадам) за кошти місцевого чи державного бюджетів.

Ліси та лісове господарство відіграють ключову роль у підтримці екологічної стабільності країни. Крім екологічної стабільності лісове господарство забезпечує суспільство у деревині і недеревинних лісових продуктах; сприяє розвитку сільських територій, у тому числі шляхом забезпечення працевлаштування у сільській місцевості та наповнення місцевих бюджетів.

За матеріалами: ДАЛРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *