До уваги мисливців! Початок сезону полювання 2021-2022р.р.

Відповідно до наказів користувачів мисливських угідь незабаром розпочнеться сезон полювання. Подія важлива, трепетна і довгоочікувана для десятків тисяч людей, адже для когось це можливість ефективно провести час на природі, хтось прагне відчути у жилах вирування адреналіну і помірятися силою з представниками хижої фауни, а для інших це захоплення вже стало професією. Тож – мужності, пильності та дотримання закону вам у поміч!

Отже, відповідно до ст.19 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021-2022 років» наказому УТМРу встановлено наступні строки полювання:

На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, нерозня, черні червонодзьобої, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, гусок сіру, білолобу велику, гуменника (крім гуски малої (білолобої малої) з 18.00 год. 07 серпня до 26 грудня 2021 року включно. На куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба синяка) – з 18.00 год. 07 серпня до 05 грудня 2021 року включно. На перепілку – з 18.00 год. 07 серпня до 28 листопада 2021 року включно. На фазана – з 16 жовтня до 05 грудня 2021 року включно. На зайця-русака – з 14 листопада до 16 січня 2022 року включно. На лисицю – 19, 22, 23, 26, 29 та 30 січня 2022 року. Індивідуальне, колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин та їх молодняк, здатний до самостійного існування – з 06 листопада до 26 грудня 2021 року включно.

Дні полювання: на пернатих та лисицю – середа, субота, неділя; на зайця- русака – неділя; на парнокопитних – субота, неділя.

Добування зайця-русака дозволяється здійснювати за наявності у мисливця відстрільної картки на хутрового звіра. Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки – за наявності ліцензій на добування парнокопитних тварин, відстрільних карток на хутрового звіра та пернату дичину.

Денна норма відстрілу зайця-русака одним мисливцем — один заєць; норма відстрілу вовка, єнотовидної собаки та лисиці – не лімітовано. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусей – 3; качок – 5; лисок – 6; куликів – 10; голубів – 10; фазанів – 3; перепелів – 15.

Полювання на зайця-русака, фазана та пернату дичину (норця великого, качок, лисок, гусок, куликів, голубів, перепілок) проводяться за відстрільними картками, що видаються користувачами мисливських угідь, у межах встановленої пропускної спроможності мисливських угідь, з обов’язковою реєстрацією мисливців і обліком добутої дичини. Добування парнокопитних тварин здійснюється за наявності у мисливця ліцензії згідно із затвердженим Лімітом використання (відстрілу, відводу).

Забороняється проведення полювання на пернату дичину і лісових угіддях в період з 07 серпня до 05 грудня 2021 року включно; проведення полювання на пернату дичину і лісових та польових угіддях в період з 08 грудня до 26 грудня 2021 року включно; проведення полювання на зайця-русака в лісових угіддях.

Допускаються до полювання лише ті мисливців, які мають державне посвідчення мисливця та щорічну контрольну картку обліку добутої дичини, дозвіл на зброю та дозвіл на добування мисливських тварин.

ДП «Голованівське лісове господарство» закликає дотримуватися закону та нагадує, що браконьєрство становить серйозну загрозу для багатьох видів диких тварин і є серйозною причиною втрати біорізноманіття. А також нагадує, що головне – не забувати про техніку безпеки.

Один коментар до “До уваги мисливців! Початок сезону полювання 2021-2022р.р.”

  1. Чи можна отримати сезону ліцензію на пернатих? Не перебуваючи у клубі УТМР. По державному посвідченню!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *