ДП «Голованівське лісове господарство» з 85- річчям!!!

Цьогорічний День працівника лісу для колективу ДП «Голованівський лісгосп» – особливий: минуло 85 років з дня його створення. Голованівський лісгосп організований у вересні місяці 1936 року при організації Головного управління лісоохорони і лісонасаджень при Раднаркомі УРСР на базі мілких (Карликових) лісгоспів: Голованівського, Вільховатського, Ємилівського і приєднаних до нього лісництв Савранського лісгоспу – Савранського, Слюсаревського і Першотравневого загальною площею 26,9 тис.га і підпорядковувався Одеському обллісотресту. Перше впорядкування лісів, які входили до складу лісгоспу, проведено в 1928 році. У 1954 році Голованівський лісгосп передано до складу Кіровоградського облупраління лісового господарства, із складу лісгоспу передано Слюсаревське і Савранське лісництва Одеському облуправлінню лісового господарства, а Першотравневе площею 1,8 тис.га – Миколаївському лісгоспу. Таким чином площа лісгоспу зменшилась до 14 тисяч гектарів. У 1959 року Голованівський лісгосп реорганізований в лісгоспзаг – комплексне лісогосподарське підприємство, а у 1991 році – в держлісгосп. Потім господарство пережило ще кілька реформувань. У 1998 році держлісгосп став Голованівським державним лісомисливським господарством, а в квітні 2005 року – Державним підприємством « Голованівське лісомисливське господарство». З серпня 2007 року – Державне підприємство «Голованівське лісове господарство».

У його складі чотири лісництва : Голованівське, Голочанське, Вільховатське та Ємилівське. В Голочанському лісництві розташований цех переробки деревини, якими керують досвідчені лісівники. Господарська діяльність лісгоспу спрямована на підвищення продуктивності лісів, на охорону вже існуючих і створення нових лісових масивів, які виконують природнозахисні та водоохоронні функції, на підвищення захисних і протиерозійних властивостей лісу. Загальна площа Голованівського лісового господарства сьогодні складає майже 18 тисяч гектарів.

Державне підприємство «Голованівське лісове господарство» по праву можна назвати економічним ваговиком району, бо вже 85 років воно є одним із основних наповнювачів районного бюджету. Обсяг реалізованої продукції за 8 місяців 2021 року склав 43 млн 445 тис.грн. Все впевненіше зі своєю продукцією лісгосп почуває себе і на зовнішньому ринку. Кошти які отримує лісгосп від реалізації продукції, витрачають, в першу чергу, на лісовідновлення, проведення рубок догляду у молодому лісі та придбання механізмів по обробітку лісонасаджень.

Сьогодні на кожну гривню, вкладену в Державне підприємство «Голованівське лісове господарство», підприємство сплачує на користь держави 18 млн. 360 тис. грн., в т.ч. до державного бюджету 8 млн. 339 тис.грн., місцевого – 5 млн. 138 тис.грн., єдиного соціального внеску 4 млн. 883 грн., і це лише за 8 місяців 2021 року, а за минулий 2020 рік майже 18758 тис.грн. Середньо місячна заробітна плата станом на 01.09.2021 року становить 28085 грн.

В лісгоспі працює понад 100 штатних працівників, більшість з них готували себе до цієї професії ще з дитинства завдяки своїм батькам. Традиційно у Голованівських лісівників професійний досвід і мудрість батьків передається з покоління у покоління. У Голованівському лісгоспі працює чи не найбільше родинних династій. Серед них родини  Стрільчуків, Слободянків, Сачиків, Гусарів, Дідиків, Григорашів, Бондарів, Ільчиків та Животовських.

У різні часи підприємство очолювали: Афанасій Літвіненко – з 1936 по 1941 рік, Калістрат Вінницький – з 1944 по 1956 рік, Борис Бортнік – з 1956 по 1981 рік, Микола Глевацький – з 1981 по 1989 рік, Микола Животовський – з 1989 по 2005 рік, Олександр Ігнатюк – з 2005 по 2008 рік, Віталій Федоренко з 2008 по 2012 рік. З квітня 2012 року керує лісгоспом Костянтин Гончаренко – людина з великим досвідом. Колектив лісгоспу професійний і талановитий, працює злагоджено і результативно.

Лісгосп пишається своїми кадрами. Досягнення лісгоспу, як минулі, так і теперішні – це результат спільних зусиль усіх працівників, добросовісна і наполеглива праця. Саме завдяки безцінному професіоналізму досвіду, життєвій мудрості ветеранів та енергії і завзяттю молодої лісової зміни лісгосп живе, розвивається і закладає надійну базу на перспективу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *