Підгодовування диких тварин

Зима – складний період для птахів і диких тварин. Основна частина їх раціону – рослини, ягоди, плоди, коріння і т.д. ховаються під снігом, і лісові жителі можуть відчувати нестачу корму. Щоб допомогти тваринам легше пережити зиму, їх можна підгодовувати. Але як і чим?

Чим підгодовувати тварин?

Неправильно думати, що всіх диких тварин можна годувати одним і тим же. Кожен вид має свої переваги в їжі. Наприклад, оленів і косуль варто годувати сіном та гілками (з листям, у вигляді віників), зайців – вівсом, горохом, кабанів – зерном, картоплею, диких курей – ягодами і т.д.

Порада: підгодовувати тварин потрібно тільки в складний для них період, інакше вони швидко звикнуть до допомоги людей і будуть на неї постійно розраховувати. Крім того, в більшості випадків корм потрібно залишати в спеціальних годівницях. Годівниці варто розміщувати так, щоб вони знаходилися в близькості від місць проживання тих чи інших тварин. Перевагою буде, якщо годівниці будуть формувати так звані підкормові лінії, тоді людям стане зручніше поповнювати годівниці їжею. Тваринам також зручно переміщатися по таких трасах, і вони не будуть змушені залишати свою обжиту територію. Щоб тварини не відвикли самостійно добувати їжу, їх корм повинен становити лише частку раціону. Решту їжі вони повинні добувати самі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *