Нагодуй птахів взимку!

Зимовий період – найскладніший для пернатих. Сніговий покрив і мороз унеможливлюють добування їжі, саме тому вони і злітаються ближче до людських помешкань у пошуках якоїсь поживи. Тож лісівники завжди напоготові допомагати птахам. Вони щорічно виготовляють годівнички і розвішують їх у місцях найбільшого скупчення пташок. Годівнички для птахів узимку стають рятівними.

Найбільш сутужно у холодну пору нашим пернатим друзям – зимуючим птахам – синицям, зябликам, дятлам, а також тим, що прилетіли на зимівлю до наших країв з північних регіонів Європи, де зими більш суворі – омелюхи, снігурі. Основу зимового раціону таких видів становлять насіння та плоди рослин, що залишаються на гілках, а також cезонні комахи. Особливо важко знаходити їжу у ті дні, коли випадає велика кількість снігу, засипаючи трав’янисті рослини та кущі.  Натомість апетит взимку набагато більший, ніж у інші пори року адже  щоб вижити птахи мусять часто їсти та рухатись.

Чим годувати птахів взимку?

Рекомендовано:

Хліб у вигляді крихт буде доречним майже для всіх видів птахів. Важливо використовувати подрібнений черствий хліб. Свіжий на холоді замерзає і птахи не зможуть з ним нічого зробити. Не варто залишати хліб великими скибками – пернаті з ним не впораються.

Злакові: пшениця, ячмінь, просо, овес, рис – найулюбленіший корм більшості видів пташок. З круп найкраще підійдуть – вівсяна та перлова.

Зернята соняшника – найуніверсальніший корм для зимуючих птахів. Велика кількість рослинних жирів у насінні соняшнику робить його важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів.

Бережіть і охороняйте птахів, адже вони віддячують нам рятуючи від комах та шкідників зелені насадження та тішать своїм співом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *