Мінералізовані смуги – щит від пожеж!

Лісові пожежі дошкуляють лісівникам і завдають шкоди  довкіллю. Щоб знизити ризик їх виникнення, в лісництвах ДП «Голованівський лісгосп» здійснюють низку заходів. У першу чергу лісівники всіх лісництв створюють мінералізовані смуги.

Мінералізована смуга являє собою штучно створений протипожежний бар’єр шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, здійснюється це механізованим способом: трактор оре ґрунт на певну ширину. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, присипаються землею.

Теоретично мінсмуга спрацьовує двома способами. Перший, коли при спалахах зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. А другий, коли вона собою створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного, з пожежею, вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше нема чому горіти.

ДП «Голованівський лісгосп» закликає дотримуватися правил пожежної безпеки в лісі, аби не допустити біди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *