28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

Наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників. Саме тому новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 — Act together to build a positive safety and health culture).

Як наголошують у Міжнародній організації праці, оскільки ми продовжуємо жити в умовах глобальної кризи в галузі охорони здоров’я і наражатися на постійні ризики у сфері охорони праці, потрібно продовжувати рухатися до створення сильної культури безпеки та здоров’я на всіх рівнях.

У Державній службі України з питань праці зазначають, що праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати у війні, і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

У рамках відзначення Дня охорони праці 28 квітня об 11.00 відбудеться круглий стіл в онлайн-форматі ZOOM на тему: «Захист та адаптація працівників в екстремальних умовах», що організований журналом «Охорона праці». Зареєструватись для участі у круглому столі можна ТУТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *