Відповідь Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства щодо повідомлення СБУ про незаконний експорт державного лісу!

Із 1 листопада 2015 року поставка на експорт лісоматеріалів необроблених не здійснюється, оскільки заборонена Законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Із моменту введення в дію вищезазначеного Закону Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства не було видано жодного сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій на деревину цінних порід, визначених статтею 1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець).

Поставка продукції переробки лісогосподарськими підприємствами на зовнішній ринок здійснюється відповідно до діючих контрактів контрагентам з Литви, Німеччини, Польщі та США. При цьому слід звернути увагу на те, що а ні обласному управлінню, ні державним лісогосподарським підприємствам наразі невідомо про те, що хтось з цих контрагентів є підконтрольною фірмою Д. Фірташа, який перебуває під санкціями РНБО.

Крім того, поставка пиломатеріалів здійснюється відповідно до укладених контрактів за ціновою політикою, що не шкодить інтересам держави та лісгоспів і з 01.06.2022 року реалізовуватиметься виключно за результатами аукціонів на ліцензованих біржах. Поставка лісоматеріалів необроблених здійснюється виключно за результатами аукціонів з продажу необробленої деревини на ліцензованих біржах, на яких самими покупцями формується цінова політика.

Жодна з поставок, що здійснюється державними лісогосподарськими підприємствами (лісоматеріалів – на внутрішній ринок та пиломатеріалів – на зовнішній ринок), не визнана незаконною у судовому порядку.

Кіровоградське управління лісового і мисливського господарства зацікавлено об’єктивно розібратися у цій ситуації, тому повідомляємо про готовність співпраці з СБУ.

Джерело:Пресслужба Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *