Відбулася колегія Кіровоградського ОУЛМГ

2 червня відбулась колегія обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Наталії Ревенко, були розглянуті питання про результати технічного приймання лісокультурних  об`єктів 2022 року, про результати  проведення весняної ревізії лісових обходів, про стан охорони праці на підприємствах.

За підсумками технічного приймання лісових культур і плантацій та посівів у лісових розсадниках навесні 2022 року на Кіровоградщині створено лісових насаджень на площі 178,2 га, у т. ч. культур на зрубах 118,1 га, захисних насаджень – 60,1 га, зазначила головний спеціаліст відділу лісового господарства Валентина Роздєльська. Під природне поновлення залишено площу 27,1 га. Восени 2021 року та навесні 2022 року висіяно лісового насіння всього на площі 5,7 га, в тому числі площа весняних посівів склала 2,17 га, з них посівів в контрольованому середовищі (коробах) – 0,05 га.

За ревізійний період проведено 76 контрольних, 24 раптових, 82 поточних та 89 позапланових ревізії. До відповідальності притягнуто 30 посадових осіб обходів (в т.ч. 1 звільнено), 2 старших майстра, 4 помічника лісничого та 3 лісничих.

Невстановленими порушниками скоєні незаконні рубки в 6 випадках, загальною масою 179,9 куб. м., заподіяна шкода 1737,6 тис. грн., а саме по ДП «Голованівський лісгосп» 2 випадки, ДП «Оникіївський лісгосп» 1 випадок, та по ДП  «Чорноліський лісгосп» 6 випадків.

Усі випадки незаконних рубок передані у слідчі органи для встановлення винних осіб.

Робiтники лісгоспів забезпеченi спецодягом, спецвзуттям та миючими засобами. Забезпечено обов’язкове проходження водіями передрейсових медичних оглядiв. На фінансування заходів з охорони праці в 2021 витрачено 3186,89 тис.грн, в 2020 році – 3475,38 тис.грн.

За період 2021 року на облаштування механічної дільниці з переробки деревини Голочанського лісництва ДП Голованівський лісгосп» придбано та встановлено, введено в експлуатацію таль електричну Т10612, вартістю 81,205   тис.грн, аспіраційну установку СП 3000, вартістю 12,95 тис.грн.

З метою підтримання теплового режиму у належному рівні в адміністративній будівлі Крилівського  лісництва  ДП « Чорноліський лісгосп», придбано та встановлено новий твердопаливний котел Thermo Alliance PLUS VPSFW 40, вартістю разом з встановленням 129,6 тис.грн.

Виділення коштів дало можливість вчасно провести підготовку до     осінньо-зимового періоду. Було перевірено та підготовлено до роботи: теплосилове обладнання, стаціонарні та пересувні пристрої нагріву води, мастил і прогріву двигунів в зимовий період, будівлі та споруди до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Підприємствами прийнято та виконується «Галузева програма поліпшення стану безпеки та гігієни праці на 2021-2025 роки». За період 2021 року заходи програми було профінансовано повністю. Також було виконано додаткові заходи, крім тих що заплановано. Загальні витрати на виконання програми перевищили заплановані 4,5 рази та склали 4027,8 тис.грн.

У Вільховатському, Голочанському, Ємилівському, Голованівському лісництвах ДП «Голованівський лісгосп» здійснено замір опору ізоляції електричних мереж та електроустановок, перевірено пристрої захисту від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів на суму 29166 грн.

У ДП «Чорноліський лісгосп» дерев’яні елементи горищних покриттів підприємства адмінбудівлі нижнього складу, адмінбудівлі підприємства та Дмитрівського лісництва, адмінбудівлі та майстерні Знам᾽янського лісництва, оброблено засобами вогнезахисту на площі 2098 м. Вартість робіт склала  73430,00 грн. Проведено обладнання пристроями блискавкозахисту гаражів ремонтно-транспортного цеху, адміністративних будівель Знам’янського, Чутянського та Дмитрівського лісництв разом з цехом переробки і гаражем, всього на суму 341970,24 грн.

У ДП «Олександрівський лісгосп» дерев’яні елементи горищних покриттів (кровки, лати) автомобільних боксів, деревообробної дільниці Бірківського лісництва, насіннєсховища Бірківського лісництва (с.Кримки), пункту зберігання пожежного інвентаря та побутового приміщення Олександрівського лісництва,  оброблено засобами вогнезахисту. Всього проведено обробіток на площі 1752 кв.м, вартість робіт склала 59919 грн.

Встановлено автоматичну пожежну сигналізацію та захист від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів на адмінбудівлі Червоно-Нерубаївського лісництва, будівлі деревообробної дільниці та побутового приміщення Олександрівського л-ва, вартість робіт склала 100675 грн.

Проведено облаштування пристроями блискавкозахисту адміністративних приміщень Оникіївського лісництва, Торговицького лісництва, Тишківського лісництва, Новоукраїнського лісництва ДП «Оникіївський лісгосп», загальна вартість робіт склала 176154 грн.

Оброблено засобами вогнезахисту адмінбудівлі Золотарівського та Глинського лісництв ДП «Світловодський лісгосп» на суму 17669,0 грн.

Крім того ДП «Голованівський лісгосп», придбано нові засоби індивідуального захисту (протигази) в кількості 10 одиниць на суму 4680 грн.

На всіх підприємствах проведено профілактичний огляд електромережі та виконано технічне обслуговування всіх вогнегасників, забезпечено двома пересувними вогнегасниками ВП-100 АЗС ДП «Чорноліський лісгосп».

У підсумковому слові начальник обласного управління Наталія Ревенко наголосила на посиленні заходів з охорони лісів від пожеж, забезпеченні належної охорони лісових насаджень від незаконних рубок та підвищенні ефективності дій працівників державної лісової охорони з виявлення лісопорушників та притягнення їх до відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *