Як правильно збирати гриби, щоб не отруїтися ними та не нашкодити природі

У кожного грибника своя схема збору дарів природи і протоптані в лісі місця. Однак, як правильно збирати гриби, щоб не нашкодити природі та не отруїтися ними?

Не існує єдиної відповіді на питання, що краще: зрізати гриб або зірвати. Головне правило: не можна пошкоджувати грибницю – місце у землі, з якого виростають нові гриби.

Трубчасті гриби на товстих ніжках (білі, підосичники, підберезники, маслюки) краще викручувати. Якщо їх зрізати, то частина ніжки залишається в землі, тому що в таких грибів вона наполовину заглиблена.

Зрізати гриб ножем варто якомога нижче, щоб залишок великого кореня не гнив і не шкодив грибниці. Ніж варто прихопити ще для того, щоб перевірити, чи не уражені гриби комахами та очистити їх коріння.

Якщо ви зрізаєте молоду сироїжку, то не забудьте, що в неї не має бути вольви (плівки) поблизу основи ніжки. Вона — характерна риса шкідливого гриба (наприклад, блідої поганки).

Збирати гриби краще в класичний кошик з вербових прутів. Завдяки цьому при подальшому транспортуванні не будуть утворюватися токсичні продукти розкладання грибів.

Передусім пам’ятайте, що збирати краще лише ті гриби, у безпечності яких ви точно впевнені.

Уникайте збору грибів поблизу поля, посіви якого обробляли пестицидами, біля автомобільної і залізничної дороги, поблизу звалища з побутовими відходами або на колишніх випробувальних полігонах.

Пам’ятайте, що у нашій країні війна, тож у лісі варто бути обережними. Якщо зустрінете підозрілі предмети, негайно повідомляйте на 101.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *