Обережно! Небезпечний борщівник Сосновського

Ця рослина приваблива зовні, але отруйна зсередини. Прозорий водянистий сік борщівника, потрапивши на шкіру, під дією сонячних променів спричиняє опіки.

Борщівник Сосновського – це отруйна багаторічна рослина. До України він потрапив на початку 50-х років як кормова культура з Кавказу. Ним планували годувати худобу. Та тварини їли бур’ян неохоче, а молоко ставало гірким. Надмірне вживання борщівника зменшувало приплід, тому експеримент вирішили припинити. Та було запізно, рослина вже встигла поширитися за межі експериментальних ділянок. З того часу в народі її називають “помстою Сталіна”.

Борщівник росте майже на всій території України – у лугах, вздовж берегів річок та доріг, полів та лісосмуг, на добре освітлених вологих ґрунтах. Рослина не боїться ні приморозків, ні спеки. За розмірами може сягати 6 метрів у висоту, утворюючи густі зарості.

Під час цвітіння борщівник нагадує кріп, має великі квіткові шапки та розлоге листя. Найбільш поширена ця рослина у Львівській, Волинській, Закарпатській областях та на Прикарпатті.

Якщо ви мали контакт з рослиною, необхідно:

 промити шкіру під проточною водою;

 якщо сік потрапив в очі чи рот, ретельно промивайте ці ділянки впродовж 15-20 хвилин;

уникайте сонячних променів 2-3 дні, захищайте шкіру від прямих сонячних променів за допомогою одягу та парасольки;

якщо площа опіків велика і ви відчуваєте нестерпний біль, підвищення температури – зверніться за медичною допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *