Ліс – це життя!

Значення лісів у житті людини надзвичайно велике і багатогранне. Вони відіграють найважливішу роль у підтриманні природного стану біосфери. Як чинник культурного і соціального значення ліс для багатьох мільйонів людей є місцем відпочинку, лікування та туризму.

Встановлено, що 1 га насаджень затримує за 1 рік 70 тонн пилу, сажі та кіптяви та виділяє 4 тонни кисню.

Ліси об’єднують в собі складні системи живих організмів, які взаємодіють між собою та навколишнім середовищем. Також, ліси виконують важливу середовище утворювальну функцію, адже відомо, що всередині лісу температура в середньому нижча на 2-4оС, а вологість, навпаки, вища. Крім цього, повітря у лісі насичене фітонцидами – біологічно активними речовинами, що  пригнічують зростання і розвиток хвороботворних бактерій. Ліси регулюють і покращують водний баланс водойм, які знаходяться всередині або поблизу лісу. Це відбувається за рахунок того, що лісова підстилка накопичує вологу, яка утворюється в весняний період. Саме вона допомагає зберегти повноводдя річок і водойм.

Ліс – це елемент розвитку народів, їх культур і ставлення до природи. З давніх-давен ліс був джерелом ресурсів, необхідних для виживання – тут можна знайти і їжу, і воду, і притулок.

Народні пісні, казки і повісті завжди відокремлюють важливу роль лісових масивів. Сьогодні ліси служать людині місцем, де можна розслабитися, відпочити і вдихнути ковток свіжого повітря.

Попереду життя наше та наших дітей. І лише наше особисте правильне ставлення до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України. Значення лісів в житті людини дуже велике, і тому так важливо охороняти ліси від браконьєрства, вирубки та пожеж, а також від засмічення різними відходами та сміттям.

Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене дерево – це без  перебільшення цінний вклад у зелену скарбницю держави, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквавіленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров’я.

Бережіть ліс! Любіть його! Посадіть своє дерево!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *