Чи можна з’їсти вовчу ягоду ?

Основна небезпека ягід в лісі – їх привабливий зовнішній вигляд. Найчастіше, плоди пофарбовані в яскраво-червоний, насичений-синій або жовтий відтінок, а така колірна гамма не може не зацікавити цікавої людини, особливо, дитини.

Вовча ягода – рослина, про яку чули всі, починає розквітати вже навесні, а плоди з’являються ближче до серпня. Червоно-помаранчеві кульки категорично не можна вживати в їжу, всього кілька штук цих ягід можуть викликати летальний результат. Ознаки отруєння: блювота, судоми, біль у животі, сильне слиновиділення, але небезпечні не тільки вони, а й кора рослини. При контакті зі шкірою вона викликає дерматити, почервоніння і пухирі.

Якщо ви переплутали вовчу ягоду з чорницею або лохиною, випадково з’ївши її, можна легко розпізнати симптоми, щоб негайно звернутися до лікарні. Характерні ознаки отруєння всіма видами вовчої ягодою нескладно діагностувати самостійно. Після вживання плодів у роті і в носі на слизовій тканини відчувається сухість. В горлі з’являється ком, який перешкоджає легкому ковтанню. Розширюються зіниці, і знижується зір (предмети навколо стають розпливчастими і нечіткими). Гострий головний біль настає після харчового отруєння ягодами, в особливо рідкісних випадках можливі галюцинації. Прискорене і плутане дихання, як після тривалого бігу.

Щоб уникнути випадків отруєння вовчими ягодами, важливо знати, як вони виглядають і пояснити дітям, що пробувати незнайомі плоди в лісі або на вулиці смертельно небезпечно! Не можна залишати без нагляду дитину на природі, пробувати і торкатися до рослин, які викликають сумніви і здатні виявитися отруйними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *