Будьте обережні з грибами!

Інтерес населення до грибів як харчового продукту дуже великий. В свіжому вигляді гриби використовують для приготування різноманітних страв, а також заготовляють про запас.Однак необхідно знати, що серед грибів розрізняють їстівні, умовно-їстівні, неїстівні і отруйні.

Знання про їстівні гриби у людей в багатьох випадках виявляються недостатніми, що призводить до помилкового збирання і вживання умовно-їстівних і навіть отруйних грибів, котрі викликають важкі отруєння, а при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою – смерть.

Отруєння грибами реєструються в Україні щороку. Причиною отруєнь стали умовно-їстівні та отруйні гриби, які вживались потерпілими замість їстівних.

Що необхідно знати при збиранні та вживанні грибів:

 •  при збиранні грибів необхідно чітко знати їх видові ознаки. Не слід збирати молоді, незрілі гриби, оскільки їх важко відрізнити від отруйних, а особливо від «блідої поганки». Також не слід збирати гриби старі, трухляві, поїдені черв’яками. Небезпечно збирати гриби біля автошляхів, промислових підприємств в межах населених пунктів, так як гриби ніби губка всмоктують в себе токсичні речовини, які містяться в вихлопних газах автомашин, смітті, повітрі;
 •  ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;
 •  не варто збирати пластинчатих грибів, до яких належить і бліда поганка;
 •  якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися;
 •  якщо ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготовки;
 •  перед приготуванням страв з грибів їх необхідно ретельно промити;
 •  не вживайте сирих грибів;
 •  перед приготуванням будь-якої страви гриби необхідно відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин;
 •  готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді;
 •  не давайте грибів малолітнім дітям;
 •  ні в якому разі не використовуйте для приготування страв умовно-їстівні гриби (сироїжку чорнючу, шампіньйона багатоспорового, зеленушку, синяка, дубовика та інших), оскільки кількість отрути, яка характерна для кожного виду не постійна, вона змінюється від екологічного стану місцевості. До того ж, отруйні речовини, що є в цих грибах, не розчиняються ні шлунковим, ні кишковим соком. Недоварені або недосмажені гриби також можуть стати причиною отруєнь;
 • не користуйтесь домашніми методами визначення отруйності гриба: ні цибуля, ні срібна ложка не допоможуть у цьому;

За найменшої підозри щодо отруєння грибами негайно викличте «швидку допомогу», адже, коли токсин проникне у тканини печінки, буде надто пізно. До прибуття лікарів негайно промийте шлунок слабким соляним розчином.

На даний час вже розпочалася пора масового збору та заготівлі грибів, тому ще раз попереджуємо – будьте уважними! Не купуйте гриби у приватних осіб на стихійних ринках. Не ризикуйте своїм здоров’ям і здоров’ям своїх дітей. На Кіровоградщині уже є випадки отруєння грибами дитини, її нагодували дикорослими печерицями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *