Обережно: 6 отруйних рослин, які можуть причаїтися на вашій ділянці

Город, дача, ділянка — хтось, почувши ці слова, починає хникати і свербіти. А хтось впадає в ейфорію і передчуває спілкування з лопатами і зеленими друзями — тобто з рослинами. А ось тут і причаїлася небезпека — не все, що росте на ділянці, може бути корисним. Зараз ми дізнаємося про п’ять підступних створінь — симпатичних на вигляд, але жахливих зсередини.

Бузина – Це прекрасна рослина з чорними ягодами, з яких виходять чудові пиріжки. Але бузина буває трьох видів, і два з них — отруйні: бузина звичайна (з червоними ягодами) і бузина трав’яниста. В їх ягодах містяться ціаноглікозиди, небезпечні у великій концентрації. Зазвичай ягоди бузини їдять діти, сплутавши їх з їстівними.

Борщівник – Краще позбутися від такого дачного жителя. Після необережного спілкування з цією шкідливою рослиною на шкірі можуть з’явитися опіки через фуранокумарін, що міститься в ньому. Якщо укрити від сонячного світла місце, що вступило в контакт з рослиною, можна уникнути некрасивих і хворобливих пухирів, але борщівник з ділянки все-таки краще викорчувати.

Жовтець – Яскраво-жовті квіти жовтця зазвичай ростуть в сирих місцях, але можуть з’явиться і на дачній ділянці. І краще не шкодувати «ці красиві квіточки», а безжально їх скосити. Сік жовтця, що містить протоанемонін, обпікає шкіру, а при попаданні на слизову оболонку ока викликає набряк і тимчасову сліпоту.

Ревінь – “Та що ви говорите?”- вигукнуть багато садівників і демонстративно візьмуться хрустіти ревенем. Так хрустите, тільки листя не жуйте — там щавлева кислота у величезній концентрації. Ну і корінці ревеню не чіпайте — ціаністого калію там немає, але шкідливі солі знайдуться. Діарея і блювота забезпечені.

Рицина – Так, та сама, звичайна — красива декоративна рослина. Але ось ми прикрашали і облагороджували ділянки і раптом вирішили спробувати насіння. Не потрібно цього робити — рицин, що міститься в рицині, небезпечний для здоров’я (і для життя).

Аконіт – Гарна квітка, але вкрай небезпечна: у всіх її частинах міститься алкалоїд аконітин, його смертельна доза для людини — 3 міліграми, а антидоту від нього не існує. Посадивши аконіт на ділянці, обов’язково попередьте домашніх, що його квіти краще не нюхати. Під час роботи з рослиною у жодному разі не тріть очі, а після ретельно вимийте руки.

Будьте обережні з цими рослинами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *