Користь Фізалісу!

Своїй назві фізаліс «зобов’язаний» кулясту форму ягоди, яка, поміщена в об’ємну помаранчеву чашечку пузиревідной конфігурації. «Физо» в перекладі з грецького означає «роздутий». Період цвітіння рослини припадає на травень-серпень, а збір плодів – на червень-вересень.Існує 2 види їстівного фізалісу: овочевий або перуанський агрус і ягідний або суничний. Завдяки великому вмісту аскорбінової кислоти, вітамінів групи B і інших корисних речовин, фізаліс знайшов широке застосування в кулінарії і народній медицині.

Фізаліс чимось нагадує томати. Його можна їсти прямо з грядки, використовувати для приготування варення і джемів, також солити і заготовляти на зиму. Необхідно пам’ятати, що у фізалісу отруйні листя і яскраво-помаранчева оболонка. Тому при приготуванні настоїв і відварів необхідно строго дотримуватися дозування і перед застосуванням проконсультуватися у фахівця.

Їстівні види фізалісу – це багаторічні рослини, але в наших широтах культуру вирощують як однорічна. Рослина набирає популярність по всьому світу за хороші смакові якості і корисні властивості.

Фізаліс – смачна і корисна ягода. Про корисні властивості відомо давно. Фізаліс відкрили племена Південної і Центральної Америки кілька тисячоліть тому. Сучасні вчені довго вивчали культуру і прийшли до спільної думки, що фізаліс має позитивні властивості і протипоказання: У ньому міститься велика кількість аскорбінової кислоти, завдяки чому ягода прискорює відновлення організму після перенесених інфекційних захворювань. Нікотинова кислота позбавляє від «поганого» холестерину. Вітаміни групи B нормалізують роботу нервової системи. Калій та магній укріплюють серцевий м’яз і виводять зайву рідину з організму. Бета-каротин і лікопін перешкоджають утворенню ракових клітин. Волокна виводять токсини і шлаки, покращують перистальтику кишечника. Сік лікує рани і опіки, розгладжує застарілі шрами і рубці. Фізаліс має сечогінну, жовчогінну, протизапальну, болезаспокійливу властивість.

Свіжі ягоди або ліки, виготовлені на основі фізалісу, рекомендують приймати при:

  • захворюванні нирок;
  • холециститі;
  • хвороби Боткіна;
  • ревматизмі;
  • гіпертонії;
  • після хірургічного втручання.

Рослина принесе користь тим, хто сидить на дієті. Так як містить харчові волокна, які нормалізують роботу кишечника. Культура містить вітаміни, мікроелементи, фітонциди і кислоти, які необхідні для здорового способу життя. Плоди виводять рідину і токсини з організму.

Важливо! Декоративний вид фізалісу, для вживання в їжу непридатний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *