Розпочався сезон грибів

Розпочався сезон грибів збирати гриби в лісі  –  це дуже захоплююче і корисно, однак робити це потрібно правильно. Вирушаючи в ліс, кожен повинен знати як виглядають основні отруйні гриби в українських лісах і як відрізнити їх від їстівних грибів.

ЇСТІВНІ ГРИБИ:

Білий гриб – колір шапки білого гриба може бути різноманітним – від червонувато-коричневого до майже молочно-білого.

Опеньок – часто ці гриби розташовуються на пеньках у вигляді кільця. У опенька гнучка, тонка, часом досить довга ніжка (може досягати 12-15 см), колір якої варіюється від світло-медового до темно-коричневого тону.

Маслюк – шапка у молодих грибів має напівкулясту, іноді конічну форму. Капелюшок покриває блискуча липку шкірка, через яку здається, ніби гриб зверху змазаний олією.

Лисичка – шапка і ніжка лисичок є одним цілим, без видимих меж, колір – від блідо-жовтого до помаранчевого.

Рижик – більшість грибочків мають яскраво-рудий колір, але в деяких місцях грунт, вологість повітря і світло, роблять рижиків світло-жовтими і навіть червонуватими. Молоді гриби мають шапочку від 5 до 18 см в діаметрі з підігнутими закругленими краями, вдавлену всередину точно по центру.

Підберезовик – росте там, де багато беріз. Шукайте цей гриб в листяних і змішаних лісах. Має світлу товсту ніжку, яка розширюється ближче до нижньої частини. Головна ознака – невеликі темні вкраплення, що нагадують «веснянки». Капелюшок середніх розмірів, коричнево-рудого кольору.

Сироїжка – рід сироїжок включає в себе не один десяток видів різноманітного забарвлення – від червоного, коричневого, зеленого – до жовтого і білого. Розрізняють такі види сироїжок: сироїжка зелена, сироїжка хвиляста, сироїжка харчова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *