Чим обробити сад восени: кращі засоби

Обробити дерево восени рекомендується двічі. Перша профілактична обробка проводиться на початку осені, як тільки зняли урожай з дерева. Другий раз сад обприскують після початку заморозків, оскільки комахи ховаються від морозу під кору. Роблять це приблизно в кінці жовтня або початку листопада, коли температура ночами опускається нижче нуля.

Проти грибкових захворювань і парші яблунь, а також проти шкідників і їхніх личинок дерева обприскують розчином сечовини. Це азотне добриво, яке продається в агромагазині. 500 мл сечовини розводять в 10 л води. Розчином кроплять дерева і поливають грунт.

Хороший засіб проти борошнистої роси, гниття, личинок шкідників та інших проблем дерев – мідний купорос. 10 г гранул розводять в 1 л води. Розчином обприскують стовбури і крону. Чим молодші дерева, тим менше їх потрібно обробляти.

Сливи, вишні та абрикоси обприскують розчином залізного купоросу. Він не тільки ефективний проти моху, парші лишаю та інших захворювань, але і живить рослини залізом. 1 кг купоросу розводять в 15 л води.

Бордоська рідина використовується для захисту саду від борошнистої роси, гнилі та грибкових захворювань. Купити цей засіб можна в агромагазині. Ним обробляють не тільки плодові дерева, а й виноград і кущі суниці.

Агрус, смородину і малину восени обробляють розчином з кальцинованої соди і мила. У 10 л теплої води розчиніть 1 кг соди і одне натерте на тертці господарське мило.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *