Голованівські лісівники почали заготівлю жолудя!

На дворі осінь, що для лісівників означає – час збирати насіння. Щороку о цій порі триває активна заготівля жолудя. Зважаючи на те, що майже 70 відсотків лісового фонду підприємства становлять дубові насадження, вирощуванню саме цієї культури віддають перевагу в Голованівському лісгоспі.

Дуб – одна з основних лісоутворюючих порід, яка високо цінується як екологічно-естетично, так і матеріально. Для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень потрібно насіння лісових порід із цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю. Це добре розуміють фахівці лісництва, які щорічно заготовляють свіжі врожаї насіння. Тож жолудь береться переважно із найкращих дерев, щоб молоді діброви були сильними. Збір жолудя – складний селекційний процес. Щоб заготовити лише якісне насіння, кожен жолудь ретельно оглядають, відбирають найкращий: показний, важкий, добірний, крупний та щоб не був пошкоджений і червивий.

Цього року у планах ДП «Голованівське лісове господарство зібрати 12 тон 400 кг, з яких у майбутньому може бути 1 млн дерев. 3 тони насіння планується висіяти восени на створення лісових культур та насаджень, та 9 тон жолудя висіється весною у розсадниках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *