Які гриби ростуть у жовтні

Наприкінці жовтня в лісах ДП «Голованівський лісгосп» закінчується грибний сезон – це останній шанс для грибників зібрати повні кошики. Вересень був дуже дощовим, тому грибів зараз має бути багато. На галявинах і узліссях гриби швидше за все вже зібрали, тому варто пошукати під деревами і біля пнів.

Опеньки – головні гриби жовтня. На середину осені випадає пік їх врожайності. Ростуть опеньки великими групами біля старих пнів або листяних дерев, в кропиві. Впізнати гриби можна по бежевому капелюшку з дрібними лусочками, і білій ніжці зі “спідничкою” біля капелюшка. Цей гриб смажать, сушать, тушкують і маринують на зиму.

Білі гриби – можна знайти в жовтні тільки при сприятливій погоді. На щастя, погода цієї осені підходить для цього цінного гриба. Цей гриб можна виявити в моху, у високій траві, біля хвойних дерев, беріз і дубів.

Рижик – можна збирати в лісі весь жовтень. Це легкозасвоюваний і дуже смачний гриб, який вважається делікатесом, а також містить багато вітамінів. Тому рижики бажані для будь-якого грибника.

Гливи – знайти в жовтні досить просто – вони не бояться заморозків і ростуть до зими. Гливи ростуть на деревах і пнях великими групами. Їх улюблені дерева – берези, верби і сосни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *