Осіння посадка дерев

Коли краще садити дерева — восени чи весною? Цим питанням неодноразово стикалася кожна людина. Однозначної відповіді на це питання немає. І весняна і осіння посадки мають свої позитивні і негативні моменти. Однак у осінньої посадки плюсів більше, ніж мінусів. По-перше, досить низькими цінами на саджанці. По-друге, наявністю вільного часу, якого навесні ніколи немає. По-третє, більш тривалим за часом сприятливим для посадки періодом.

Приймаючи рішення про час осінньої посадки плодових дерев, звертайте увагу на “підказки” природи:

Садити дерева можна тільки після закінчення вегетації, в період спокою. Про настання цього етапу свідчить закінчення листопаду: саме після опадання листя дерево вступає в період зимової сплячки.

Осінню посадку потрібно зробити щонайменше за 2-3 тижні до стійких морозів — часу, коли мінусова температура тримається вже не тільки вночі, але і вдень. Цих кількох тижнів саджанцю вистачить, щоб укорінитися. Якщо ви висаджуєте деревце з закритою кореневою системою, то воно адаптується на новому місці ще швидше. Щоб вловити сприятливий для посадки момент, стежте за прогнозом погоди.

Якщо восени ви правильно посадити саджанці, навесні вони рушать в зростання на 1-2 тижні раніше, ніж їх побратими, висаджені навесні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *